אחסון תבלינים במטבח

אחסון תבלינים במטבחת חשוב להבין איך מאחסנים ושומרים תבלינים כראוי  במטבח כדי לשמור על טעמם ולמנוע התיישנות ושמירה על טריות התבלינים. תמיד מומלץ לאחסן תבלינים בכלים אטומים, הרחק מאור שמש, חום או לחות. ניתן לקנות צנצנות או בקבוקים עם מכסה שניתן לאטום או להשתמש בשקיות ניילון עם אטימה אטומה שמונעת מהתבלינים להישפך החוצה. בהמשך נציג לכם מגוון דרכים מומלצות לשמירה של תבלינים ואחסון נכון שלהם.

אחסון במטבח הוא נושא גדול. אם יש לכם יותר מדי על הראש, זה יכול להיות קשה להבין איך לאחסן הכל בצורה הטובה ביותר. עם זאת, תבלינים הם אחד מכאבי הראש הגדולים ביותר מכיוון שיש להם צרכים שונים מרוב המרכיבים האחרים שיש במטבח. יש לאחסן אותם במקומות קרירים, חשוכים ויבשים עם מגע מינימלי עם אור וחמצן.

בדרך כלל, אנשים מאחסנים תבלינים בארון או במזווה שלהם. עם זאת, לעתים זה יכול להוביל לכך שהם יתייבשו מהר יותר. הלחות ממכשירי בישול וחימום היא גם בעיה מכיוון שהיא גורמת לעיבוי במקום אחסון ומשפיעה על טעם התבלינים לאורך זמן. נציג לכם מגוון דרכים שמומלצות לאחסון תבלינים במטבח.

להלן מספר פתרונות לאחסון יעיל יותר של התבלינים:

 – אם חשוב לכם מאוד לאחסן את התבלינים בצורה יפה וגם שתשמור על טריות, נמליץ לכם על סט התבלינים שלנו.

 – ניתן לאחסן במיכלים אטומים כמו צנצנות זכוכית או קופסאות משומשות. (ולהשתמש במדבקות המעוצבות שלנו)

 – לקנות קופסאות פלסטיק ולאחסן את התבלינים במקרר.

– להשתמש בקופסאות של מיונז וצנצנות שונות לשימוש חוזר.

 – לשמור בשקיות אטומות (הכי פחות מומלץ!).

במטבח מתעלמים בקלות מתבלינים. לעתים קרובות אנו שוכחים מהם כאשר אנו מחממים את התנור, פותחים פחית מרק או מקימים את עמדת הבישול שלנו עם ירקות טריים. אבל תבלינים יש סיבה למה לא לשכוח אותם: הם מביאים שכבה נוספת של טעם וארומה לכל המנות שאנו מכינים ויש להם תפקיד מכריע בבישול.

תבלינים צריכים שימור כדי למנוע מהם להתקלקל. הדרך הנפוצה ביותר היא לאחסן אותם בצנצנות זכוכית או במיכלי פלסטיק עם מכסים אטומים. יש לאחסן אותם הרחק מאור שמש ישיר ומכל מקור חום כמו כיריים, תנורים ומיקרוגלים. יש מומחים שאומרים שגם תבלינים צריכים להישמר יבשים בעת אחסון, אבל אחרים אומרים שזה בסדר אם הם מעט לחים שכן הלחות תתאדה עם הזמן בכל מקרה.

אם רוצים שקט וביטחון שהתבלינים שלכם יישמרו לאורך זמן ושהטעם של התבלינים יהיה טרי וטעים נמליץ לכם בחום על סט צנצנות תבלינים שלנו שמגיע עם מדבקות מעוצבות. על הדרך גם משפר את חווית הבישול במטבח ואת הנראות של המזווה.

 

צפו בעוד מאמרים שעלו לאחרונה באתר:

מחפשים צנצנות יפות ומעוצבות למטבח? צפו בקטלוג צנצנות מרובעות/עגולות עם סט מלא של  83 מדבקות תבלינים, עשוי מחומרים איכותיים ועמידים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *